První porážka starších dorostenců

Až ve třináctém kole první ligy staršího dorostu podlehli poprvé v sezóně naši Lovci svému soupeři. Prvním přemožitelem se stal celek Zubří, který nás porazil o dvě branky. Komentář k utkání čtěte v článku.

14.kolo 1.ligy st.dorostu:

HC Zubří – HK Lovci Lovosice
29:27 (17:16)

std-lovosice-plzen-6

Našemu týmu se v začátku střetnutí dařilo plnit roli favorita, když v páté minutě vedl 5:3. Další úsek se ale Lovcům nevydařil, když za sedm minut skórovali jen jedinkrát, a soupeř převážil vedení na svoji stranu (8:6 ve 12.minutě). Ani další průběh nebyl pro Lovosice příznivý, když se Zubří dostalo dokonce do pětibrankového vedení 16:11 (24.minuta). Závěr prvního poločasu ale přinesl zlepšení a snížení ve skóre až na minimální rozdíl.

Ve druhém poločase to dlouho vypadalo, že zápas by mohl mít pro náš tým šťastný konec. Hned v úvodu se nám podařilo otočit skóre a později jsme dokonce vedli 23:21 (48.minuta zápasu). Poslední desetiminutovka se nám ale nevydařila a Zubří se dostalo zpět do vedení. Čtyři minuty před koncem snižoval náš nejlepší střelec Kalík na rozdíl jediné branky, ale Zubří vítězství  ze svých rukou nepustilo a nakonec Lovce porazilo o dva góly 29:27.

Našemu týmu i nadále patří v tabulce první příčka se ziskem 24bodů. O čtyři body méně mají házenkáři Plzně, která má ale jedno utkání k dobru. V dalším kole přivítáme v hale Chemik celek Karviné. Zápas se hraje v neděli 8. března od 14hodin.

Komentář trenéra Radka Milera: „vyrovnané utkání od první minuty hrané s obrovským nasazením obou družstev. V prvním poločase šli domácí hráči do vedení o čtyři branky, ale my jsme do přestávky stačili náskok snížit na jednu. Ve druhém byla velká přetahovaná, skóre se přelévalo z jedné strany na druhou a obě družstva si vybírala horší i ty lepší chvilky. Bohužel závěr se nám vůbec nepovedl, když jsme nedokázali proměnit dvě vyložené šance a střely z dálky úspěšně pochytal domácí brankář. Je třeba celé družstvo pochválit za velkou bojovnost a připravit se na další těžké zápasy.“

Sestava a branky Lovců: Hrdlička, Panzner – Franc 4, Kalík 12/1, Karlovec, Čech, Provinský 1, Černý 2, Strnad, Konárik 8/4, Čepelák, Pěkný, Prokop, Paleček

7m hody: 5/4 – 4/4
vyloučení: 7 – 6
rozhodčí: Krejčí, Lédr