Mladší žáci vévodí lize Ústeckého kraje

V neděli 22. března 2014 byla ve  sportovní hale ve Varnsdorfu zahájena jarní část ligy Ústeckého kraje mladších žáků. Při neúčasti družstva Mostu se mělo rozhodnout o vítězi tohoto turnaje hned v druhém utkání mezi HK Lovosice A a Lokomotivou Louny. Jak vše nakonec dopadlo?

Lounští však zdaleka nemají formu z podzimu a tak o jejich druhé příčce rozhodlo teprve vítězství nad Tygry Ústí n.L. v závěru turnaje.  Čtvrté místo obhájil Žatec před domácími jen díky fyzické převaze. Hráči Varnsdorfu byli příjemným překvapením turnaje, přestože skončili na pátém místě. Přes zimu totiž udělali největší pokrok. Hráno 5 minut  osobka, 5 nájezdů a 20 minut hra.

Výsledky Lovosic:

Lovosice A – Loko Louny osobka 7:2, nájezdy 4:2, hra 17:5
V utkání byli Lovosičtí mírným favoritem. V osobce se po rozpačitém úvodu postupně prosadila rychlost Lovosic. I nájezdy, byť těsně, znamenaly plný bodový zisk. Jen úvodní minuty dvacetiminutové hry byly vyrovnané (5. min 3:2). Zvýšení důrazu v obraně a rychlý přechod do útoku proměňovali Lovosičtí na branky v síti Loun. Ti pak za stavu 10:5 hodili flintu do žita.

Lovosice A – Slovan Varnsdorf osobka 4:0, nájezdy 6:0, hra 14:3
Již osobka naznačila, že družstvo Varnsdorfu nebude chtít dát doma kůži lacino. Pohyb hráčů a solidní brankář Varnsdorfu znamenali pro domácí přijatelný výsledek.

Lovosice A – Tygři Ústí n.L. osobka 4:0, nájezdy 10:2, hra 17:8
Pomalá a silová házená Tygrů lovosickým nesedí. I když je skóre v osobce jednoznačné, nebylo vítězství tak jednoduché, neboť hra byla stále přerušovaná. Poprvé v soutěži jsme proměnili všech pět nájezdů na plný bodový zisk. V úvodu hry přetlačoval soupeř naši obranu a stačil tak na rychlé akce Lovosic odpovídat  (6. min 4:2, 10. min 6:4). V dalším průběhu se prosadil Lovosický důraz v obraně a rychlý přechod do útoku.

Lovosice A – Šroubárna Žatec osobka 9:3, nájezdy 4:2, hra 16:3
Největší překážkou Lovosic byly podobně žluté dresy a z toho pramenící spousta technických chyb. Jinak bylo utkání jednoznačné.