Lovosice - Brno

Vítěznou šňůru nepřeťalo ani Brno!

Znovu to nebylo jednoduché a znovu se v Chemiku odehrálo drama. A znovu také s vítězným koncem pro domácí Lovce, kteří si připisují devátou výhru v řadě.

10. kolo Chance extraligy:

Lovci Lovosice – SKKP Handball Brno
33:30 (20:14)

statistiky k utkání zde

Po týdnu od dramatického střetnutí s Jičínem, ve kterém dva body zůstaly v Lovosicích až po vítězné brance v závěrečné půl minutě, se podobné drama odehrálo i tuto sobotu. Soupeřem Lovců bylo Brno. A našim hráčům nepomohlo ke klidnému závěru ani výrazné vedení po třiceti minutách.

Lovci se do zápasu rozjížděli jen pomalu, znovu to byl soupeř, který v prvních minutách převzal iniciativu a také střílel branky a výsledkem bylo vedení hostí ještě ve 13. minutě (6:7 z pohledu Lovců). První vedení zařídil pro naše barvy o minutu později Stach a od té doby jsme již Brno do vedení nepustili. Ve 20. minutě si domácí lavička vybrala první oddechový čas (12:11), tři góly v řadě po jeho skončení následoval oddechový čas z rukou hostujícího trenéra. Ani ten ale nezastavil gólový příděl z naší strany a dlouhých osm minut Brna bez gólu ukončila až branka Ratkovského (27. minuta 16:12). Do šaten odcházeli výrazně spokojenější domácí s vedením 20:14.

Úvodní branku druhé půle přidal náš Jenko Bogdanić, ale další minuty patřily na palubovce především hostujícímu Kocichovi. K němu se postupně přidali Živanov a Žvak a Brno pomalu, ale jistě odkrajovalo z našeho brankového náskoku. Pomohly mu k tomu i jisté zákroky Iliće proti střelám ze střední vzdálenosti. První varovný prst přišel ve 43. minutě v podobě snížení na 26:23. Na toto přiblížení hostí Lovci ještě dokázali reagovat a znovu si vybojovali náskok pěti branek 28:23. Další minuty jsme se ale nedokázali brankově prosadit a Kikanović se Živanovem dotáhli Brno už na 28:27. V nejnevhodnější moment se do té doby neomylný Jenko Bogdanić neprosadil ze sedmičky a nejlepší střelec soupeře Kocich z následného útoku srovnal na 28:28 (52.minuta). Skvělý výkon v celém zápase podával náš Kupa, který v kritickou chvíli vytáhl další dva svoje góly a znovu nás brankově od soupeře odpoutal. Divoký závěr přinesl hned tři červené karty a další kontaktní branku ze strany hostí (31:30 ve 28. minutě). V přesilové hře po vyloučení Žvaka vstřelil rozhodující branku výborně hrající Chotěborský, který o pár vteřin později přidal poslední branku střetnutí znamenající výhru Lovců 33:30.

Znovu jsme si tak po skončení zápasu mohli zazpívat vítěznou písničku a do tabulky Chance extraligy, ve které nám po 10. kole patří první příčka, přidali další dva extraligové body. Děkujeme všem za podporu v hledišti! JSME JEDEN TÝM, MY A VY!