Minižáci úspěšní v oblastní soutěži 4+1

Lovosičtí minižáci v Podkrušnohorské lize i na Dukle druzí

Závěrečné kolo podzimní části Podkrušnohorské ligy proběhlo v režii Dukly Praha v nádherné hale Základní školy v Chýních v sobotu 17. prosince 2022. Ani tento turnaj nesesadil minižáky Dukly z pomyslného Podkrušnohorského trůnu. V rozhodujícím utkání porazila Dukla druhé Lovosice, třetí místo patří jasně dívkám z Mostu. Čtvrté místo uhájily dívky Spartaku Ústí jen na skóre před Vršovicemi. Chomutov ani tentokrát nebodoval, i když měl nejnižší ztrátu ve skóre. Hráno 2×10 minut, úvodních pět minut osobní obrana.

Lovosičtí tentokrát zahajovali proti DHK Most. Trenéři očekávali po zkušenostech z minulých turnajů tuhý boj. Lovosičtí však perfektně zvládli úvodní pětiminutovku s osobní obranou (5.min 5:1) a vybudovaný náskok bez problémů udrželi až do závěrečného hvizdu (13:8). Chomutov ve druhém utkání nedokázal vzdorovat rychlé hře Lovosic (13:1). Ve třetím zápase se po velmi dobrých výkonech dívek Spartaku Ústí očekávalo vyrovnané utkání. Opět výborně zahraná pětiminutová osobní obrana Lovosic dala utkání jasný rámec (5.min 4:0), Lovosice zvítězili 13:5.

O vítězi turnaje rozhodlo další utkání proti domácí Dukle Praha. Lovosičtí byli v osobce vyrovnaným soupeřem (5. min 4:4). Také další vývoj zápasu byl velmi vyrovnaný, i když Dukla byla stále o krok vepředu (poločas 6:8). Utkání rozhodla 17.minuta, kdy lovosičtí ztratili koncentraci po  vyloučení a 7m hodu a domácí utekli na 4-brankový rozdíl. Konečných 10:15 je pro Lovosice kruté. Závěrečný zápas proti Vršovicím (17:9) mohl skončit vyšším brankovým rozdílem, ale Lovosice opustili důraznou obranu a na druhé straně příliš a často neúspěšně sólovali.

Lovosičtí vzhledem k nemocím a absencím odjeli v minimalizované sestavě 9 hráčů. Příjemným zjištěním pro trenéry byl důraz a spolupráce v obraně a také velmi dobré zvládnutí osobky. V útočné fázi se všichni hráči snažili být pro soupeře nebezpečnými. Prestižní utkání s Duklou bylo dramatické, rozhodly lépe fyzicky i technicky vybavené spojky domácích a pak ztráta koncentrace v samém závěru utkání. Celý tým zaslouží pochvalu za bojovnost. Trenéři pravidelně střídali všechny hráče.