Mladší dorostenci slaví titul i medaile, úspěšný rovněž starší dorost

Po nějaké době další stoprocentní víkend oslavily dorostenecké týmy Lovců. Na domácí půdě triumfovaly proti Frýdku-Místku oba prvoligové týmy, mladší dorostenci si vítězstvím dvě kola před koncem soutěže zajistili medaile. Mezitím se v Praze béčko mladšího dorostu po vítězství nad Lokomotivou Vršovice stalo vítězem 2. ligy mladšího dorostu skupiny Čechy – západ.

2. liga ml. dorostu západ:

Lokomotiva Vršovice – Lovci Lovosice B
25:27 (13:13)

statistiky k utkání zde

Béčku mladšího dorostu stačilo získat v posledním zápase alespoň bod, aby se stal náš tým vítězem soutěže. Ačkoliv mělo dojít na střet prvního týmu s posledním, proti Vršovicím se neočekával snadný zápas. Ve stejný čas nastupoval do zápasu také prvoligový tým mladšího dorostu, který se vinou zranění sám potýkal s marodkou a až na 3 výjimky tak odcestovali do Prahy starší žáci, kteří měli v nohách extrémně fyzicky náročný turnaj v Žákovské lize a následnou dlouho cestu z Brna. Přesto se Lovci dostali v úvodních minutách do tříbrankového vedení, které ale soupeř v průběhu první třicetiminutovky srovnal, stav otočil na svoji stranu a alespoň remízový stav zajistil v posledních vteřinách Jan Dryje. Po změně stran se soupeř dostal postupně do tříbrankového náskoku, který držel až do poslední desetiminutovky. Do té ale vstoupili Lovci skvěle a Adam Heřmanovský dal tečku výborné pasáži, kterou vyhráli hosté 4:0. V poslední minutě rozhodl o vítězství v zápase Luděk Kylíšek, který dvěma góly stanovil konečný stav a podtrhl tak vítězství nejen v zápase, ale v celé soutěži.

Komentář trenéra Jakuba Hrstky: „Na poslední zápas béčka mladšího dorostu odjel celek sestávající se ze starších žáků a posílený o tři hráče ročníkově spadající do mladších dorostenců (dva brankáři a jedno křídlo). Do utkání kluci vletěli po hlavě, bylo na nich vidět, že si chtějí spravit chuť po sobotním nevydařeném turnaji Žákovské ligy. Od prvních minut jsme dali soupeři najevo, že ani proti mladším hráčům to nebudou mít jednoduché. Dobře jsme pracovali v defenzivě i s podporou brankáře Filipa Kuchaře. S naším nasazením jsme téměř eliminovali fyzickou výhodu soupeře a dotáhli zápas do vítězného konce znamenajícího vítězství ve druhé lize.“

1. liga ml. dorost:

Lovci Lovosice – Frýdek-Místek
40:21 (19:12)

V průběhu úvodní dvacetiminutovky dokázal prvoligový tým mladšího dorostu dvakrát vyhrát určitou pasáž 4:0, což položilo základ klidnému vedení 14:6. Naše hráče nerozhodilo ani oslabení v podobě přímé červené karty, před odchodem do šaten soupeř korigoval stav na poločasových 19:12 ve prospěch domácích Lovců. Ti pokračovali ve střeleckých hodech i po výměně stran, dařilo se například Janu Čermákovi a nejlepšímu střelci týmu, Jáchymu Novákovi. Třicátou branku zařídil patnáct minut před závěrečnou sirénou David Srba. Ani v závěrečných minutách domácí tým nepolevil a branku soupeře zatížil ještě dalšími deseti přesnými ranami. Symbolický čtyřicátý gól vstřelil Tomáš Křížek, po něm mohli začít Lovci slavit jistotu zisku medaile. O tom, zda se bude jednat o bronz, nebo o stříbro, rozhodnou závěrečné dvě kola, ve kterých musí náš tým bodovat naplno a doufat, že alespoň jednou prohraje tým ze Zubří.

Hodnocení trenéra Jána Lajčáka: „Zápas jsme měli v podstatě pod kontrolou celou dobu. Soupeři jsme odskočili už v prvních deseti minutách a rozdíl ve skóre postupně navyšovali. Přesto jsem nebyl úplně spokojený s obrannou fází, kde jsme střídali dobré úseky s horšími, navíc jsme také zahodili řadu čistých šancí. To jsme dokázali ve druhém poločase zlepšit a bez výraznějších problémů jsme si dokráčeli k jasnému vítězství. Těší mě i to, že prostor dostali všichni hráči kromě dvou, které jsme cíleně šetřili.“

1. liga st. dorost:

31:28 (21:13)

Po nešťastné prohře v Brně vstoupili starší dorostenci do utkání na domácí půdě výborně. Za stavu 2:3 vstřelili naši hráči 7 gólů, aniž by nějaký inkasovali, a už po deseti minutách tak svítil na ukazateli stav 9:3. Obraz hry se pak na nějakou chvíli vyrovnal, vedení ale Lovci nepustili a Tadeáš Pokorný ukončil první třicetiminutovku jednadvacátým gólem svého celku. Vstup do druhé půle již tak povedený nebyl. Domácím hráčům zvlhnul střelný prach a Frýdek se přiblížil na rozdíl pěti branek. Hostující Jakub Znišťal v poslední desetiminutovce vstřelil čtyři góly a minutu před závěrečným hvizdem zbylo z pohodlného náskoku domácích pouze dvoubrankové vedení. Poslední gól ale padl přeci jen do té správné sítě, Jáchym Novák dal vítězství svého týmu pomyslné razítko. Nejlepšími střelci na domácí straně byli sedmibrankový Pavel Vojíř a Jan Šváb. Po vybojovaném vítězství má starší dorost jistotu umístění v nejlepší pětce soutěže.

Hodnocení trenéra Vladimíra Šumy: „Hostili jsme soupeře, který nám na podzim uštědřil vysokou desetibrankovou porážku a měli jsme mu tím pádem co vracet. V prvním poločase se nám dařila kombinace, měli jsme vysoké procento úspěšnosti v zakončení a dařilo se nám pokrýt soupeřovu spolupráci spojka – pivot. Do druhé půle už jsme vstoupili trošku uspokojeni s náskokem osmi gólů, což se na celém výkonu projevilo. Vytratilo se týmové pojetí, hra se kouskovala, vyprodukovali jsem několik velmi zbytečných chyb přihrávkou a chyběla jistota v zakončení. V obraně se začal soupeř prosazovat přes pivota a chyběl nám důraz ve hře 1 na 1. Spokojeni tak můžeme být pouze s prvními čtyřiceti minutami a se dvěma body. Přesto bych rád hráčům za výkon poděkoval, protože přípravu nám celý týden komplikovalo nachlazení a nemoci.“