Minižáci

Lovosičtí minižáci úspěšní na 10. ročníku Házenkářského festivalu

V desátém ročníku svátku házené, který se konal od pátku 8. do neděle 10. září 2023 v Lovosicích, soupeřilo v kategorii minižáků 24 družstev. Na čtyřech hřištích na fotbalovém stadionu se představily také tři týmy domácích. Hráno ve čtyřech skupinách 2×10 minut.

Do turnaje vstoupili „Černí“ proti Lions Hostivice 2 (celkově 5. místo) rozpačitě. Bojovnost jim sice nechyběla, ale míč „gumák“ lovosickým dělal potíže a tak byl úvod utkání velmi vyrovnaný, poločas 14:14. Druhých deset minut už ale jednoznačně patřilo domácím na konečných 31:22. Druhé utkání proti TJ JM Chodov (celkově 10. místo) bylo až příliš jednoznačné 32:6. V sobotu si „Černí“ také snadno poradili s HBC Jičín 2 (celkově 18.), stejně tak s Legens Šala 1 (40:5). Odpoledne v posledním utkání ve skupině porazili České Budějovice 25:8. V závěrečném sobotním utkání šlo již o pořadí a Lovosičtí si proti Vršovicím 2 (celkově 6.) vytvořili výrazný náskok již v poločase (17:5) a výsledkem 36:12 postoupili do boje o medaile. V neděli je čekal tým HBC Jičín A. Utkání bylo velmi vyrovnané, ale domácí byli přeci jenom o krůček lepší a první poločas vyzněl pro ně (11:10). Výsledek 24:22 v oboustranně bojovném utkání znamenal pro Lovosické postup do finále. Finálové utkání proti Legens Šala 1 se muselo všem divákům líbit. Rychlá, bojovná házená s řadou pěkných házenkářských akcí skončila v normálním čase smírem 21:21. O zlatých medailích pro hosty ze Slovenska rozhodla až čtvrtá serie „sedmiček“.

Modří vstoupili do turnaje nebojácně a s Libercem (celkově 14. místo) se celých dvacet minut přetahovali o výsledek. Konečných 18:18 odpovídalo dění na hřišti. Ve druhém utkání podlehli Zruči nad Sázavou (celkově 13.) 21:32. V sobotu nestačili na Kostelec na Hané (celkově 4.) poměrem 7:24,  ani na bronzový Jičín A   (11:34). Bohužel ani výrazné vítězství 23:8 nad  Sokolem Vršovice 2 (celkově 24.) nestačilo na postup do bojů o 9.-16. místo. V zápase proti Loko Louny (celkově 21.) kluci opět zabojovali a zvítězili 27:17. V posledním velmi vyrovnaném utkání podlehli Jičínu B (18. místo) 22:24 a obsadili tak 19. příčku.

Družstvo „Bílých“ mělo na úvod turnaje těžké rozlosování. Sokolu Úvaly (celkově 8.) podlehli kluci 18:26 a Kostelci nad Labem (celkově 9.) 10:20. Úvodní sobotní utkání proti Velkému Meziříčí 1 (celkově 7.) bylo poměrně vyrovnané, ale kluky zradila střelba, výsledek 10:17. Proti odvěkému soupeři Dukle Praha (celkem 17.) se tým vytáhl 27:15 a v odpoledním zápase s Loko Louny se výsledkem 20:18 probojoval do skupiny o 7. až 12. V dalších utkáních byly už týmy nad jejich síly a po výsledcích s Chodovem (10. místo) 22:24 a s Děčínem (11. místo) 15:25 skončili dvanáctí.

Trenéři hodnotili výsledky všech tří družstev jako velký úspěch. Druhoročáky v družstvu „Černých“ zdobila bojovnost a prezentovali se výborným pohybem, dobrou technikou a solidní obranou. Mladší hráči vůbec nezaostávali v bojovnosti, bohužel o lepší výsledky se připravovali nepřesnou střelbou. Týmy zdobil výkon brankářů, Jiří Dbalý byl vyhlášen nejlepším brankářem turnaje. Také cena pro největšího bojovníka zůstala v Lovosicích pro Jáchyma Novotného a nejužitečnějším hráčem byl vyhlášen jičínský Dolan. Děkujeme všem hráčům za vzornou reprezentaci.