Mladší dorost

Úspěšnější v trojzápase dorostenců byla hostující Dukla

První i druhá liga dorosteneckých soutěží pokračovala druhým kolem, které se hrálo na palubovce haly Chemik. Ve všech třech zápasech se Lovci utkali s pražskou Duklou, která byla úspěšnější ve dvou případech. Stoprocentní bilanci tak nadále drží prvoligový tým mladšího dorostu.

1. liga staršího dorostu: Lovci Lovosice – Dukla Praha 22:31 (13:20)

Vstup do zápasu vyšel Lovcům na jedničku. Po sérii rychlých branek zvyšoval Tadeáš Pokorný z rychlého protiútoku na 4:1 pro domácí. To bylo ale také naposledy, kdy byli domácí hráči ve vedení, Dukla odpověděla sérií čtyř vstřelených branek bez žádné inkasované, otočila stav na svoji stranu a pozvolna svůj náskok navyšovala. Hostující Ondřej Šubrt vylepšil vedení Dukly v poločase na sedm gólů. O svém vítězství Dukla rozhodla ihned po změně stran. Úvodní necelou desetiminutovku vyhrál náš soupeř 5:1 a propast ve skóre narostla už na 11 gólů. Až v tomto momentě se hra vyrovnala, Lovci dokázali vstřelit čtyři branky v řadě a snížit tak celkové manko. Po závěrečném hvizdu se
z vítězství o devět gólů radoval soupeř z Prahy.

Komentář trenéra Jána Lajčáka: „Bohužel jsem se nepoučili ze zápasu se Zlínem a namísto toho, aby náš výkon rostl, ještě se zhoršil. Vyhořeli jsme ve všem od mentálního nastavení až po všechny ukazatele na hřišti a s tím proti tak kvalitnímu soupeři, jakým Dukla je, nemůžete uspět. Z tohoto důvodu určitě gratuluji soupeři k zaslouženým dvěma bodům. My před sebou máme ještě hodně práce.“

1. liga mladšího dorostu: Lovci Lovosice – Dukla Praha 24 : 23 (15:14)

Mladším dorostencům se vstup do utkání příliš nevydařil. Dukla rychle smazala vedení domácích 3:1 a za stavu 5:7 si musela domácí lavička vzít svůj první oddychový čas. Teprve po něm odehráli Lovci povedenější pasáž, ve které se například dvakrát prosadil Jan Bíža nebo Šimon Chotěborský a sedm minut před koncem prvního dějství si naopak brala time-out hostující lavička (13:11). Do konce poločasu mohlo být pro domácí ještě lépe, technické chyby ale znamenaly jen hubené jednobrankové vedení. Ve druhém poločase hrála prim obrana. Po deseti minutách hry upravil skóre na 19:18 Jan Čermák, který ale při akci utrpěl zlomeninu ruky. Do závěrečných minut šli Lovci i díky dvěma brankám Jana Žižky s vedením o jeden gól. Neurovnaný závěr plný technických chyb, které provázely celé utkání, skončila nakonec vítězstvím o jeden gól.

Komentář trenéra Pavla Pěkného: „Zápas příliš pozitivně nehodnotím. Máme sice dva body, jsem ale nespokojený především s útočnou fází hry, ve které jsme udělali až příliš chyb. Chyběl pohyb, tlak na bránu a v neposlední čadě individuální odvaha hráčů. Jestli mám něco vyzdvihnout, je to práce obrany ve druhém poločase, ve kterém jsme dostali pouze devět branek a soupeře dostávali často do pasivní hry. Vítězství bych rád věnoval našemu kapitánovi Honzovi Čermákovi, který se bohužel znovu zranil a celý tým mu přeje brzkou rekonvalescenci.“

2. liga mladšího dorostu:  Lovci Lovosice B – Dukla Praha B 32 : 35 (18:18)

Přestřelka byla k vidění v utkání B týmů mladšího dorostu. Téměř celý první poločas byl vyrovnanou partií a teprve v dvaadvacáté minutě se Dukla dostala poprvé do vedení o 3 góly. Mladým Lovcům se ale podařilo v povedené koncovce první půle vyrovnat na poločasových 18:18. Naopak vstup do druhého dějství nebyl vůbec podle představ a Dukla si vypracovala do čtyřicáté minuty pětibrankové vedení. Domácí hráči nic nevzdali a svému soupeři se opakovaně přiblížili. Na vyrovnání nebo otočení skóre už to ale nebylo a po závěrečném hvizdu tak brali oba body hráči hostující Dukly.