Lovci si připsali první vítězství na turnaji

Po čtvrteční prohře dosáhli naši házenkáři ve druhém střetnutí na vítězství, když rozdílem pěti gólů porazili nizozemský celek. Memoriál Františka Arnošta pořádáme v Lovosicích i díky podpoře Evropské unie.

2. hrací den – pátek 16. 8.

Dessau-Rosslauer HV 06 – HC Dukla Praha 22:27 (15:12)

Nejlepší střelci: Bülow 4/4, Powarzyński 4, Leu 4 – Jonáš 7, Sanislo 4, Krušberský J. 4.

Lovci Lovosice – KRAS/Volendam Handball 34:29 (17:15)

Utkání proti nizozemskému celku bylo po celou první půli maximálně vyrovnané. O krok vepředu byli vždy Lovci, jen jednou jedinkrát se soupeři podařilo překlopit vedení na svoji stranu (16. minuta 9:10). Až do posledních minut se pak týmy znovu střídaly ve vedení a až v samém závěru první půle naši házenkáři získali dvoubrankové poločasové vedení 17:15.

Herní převahu si Lovci udržovali po celou druhou půli, ve které náš náskok počítal většinou 2-3 branky, ve druhé části poločasu pak narostl již na rozdíl čtyř gólů. Pár vteřin před koncem zápasu dokonce skvěle hrající Honza Kupa zvyšoval na 34:28, soupeř pak v samém závěru ještě upravil na konečných 34:29.

Turnaj bude zakončen třetím hracím dnem v sobotu.

Sestava a branky Lovců: Adamík, Bartošík – Donát, Holubec 2, Kupa 11, Chotěborský 7, Motl 4, Trkovský 2, Khaian 5, Vojíř 3, Bednařík, Stach, Heřmanovský, Šafránek, Sozanský.

Úspěšnost střelby: 66%. Úspěšnost brankářů + bloků: 45%.