Další obrat v Chemiku, tentokrát proti Karviné

Podruhé v krátké době se Lovcům podařilo otočit nepříznivý vývoj střetnutí v domácím utkání. Stejně jako ve 3. kole proti Plzni, i proti druhému finalistovi posledního ročníku Lovci nakonec zápas zvládli.

6. kolo Chance extraligy:

Lovci Lovosice – HCB Karviná
25:23 (13:16)

statistiky k utkání zde

Předzápasové prognózy v podobě extrémně těžkého zápasu se potvrdily. Karviná coby obhájce mistrovského titulu měla zápas pod kontrolou téměř po celý jeho průběh a vedla ještě na začátku 58. minuty střetnutí. Tři branky v závěrečných dvou minutách nakonec rozhodly o vítězství Lovců.

Skvěle zaplněná hala Chemik, ve které se o atmosféru staraly i tři fanouškovské fan kluby (Lovci společně s Baník Most vs. Karviná) měla o zábavu postaráno do posledních vteřin. Dramatické střetnutí na palubovce pak odměnila nekončící podporou po celý jeho průběh. Lovci sice vstoupili do zápasu lépe, když v 10. minutě vedli 6:4, ale když v dalších sedmi minutách nedokázali skórovat (včetně první neproměněné sedmičky v zápase), převzala otěže zápasu hostující Karviná. Ta skórovala šestkrát v řadě a v zápase se tak poprvé dostala do výraznějšího vedení 10:6 (16. minuta). Reakcí domácích byl oddechový čas, po kterém se Lovcům podařilo třemi brankami v řadě vrátit do hry. Bohužel pro domácí pak přišlo vyloučení, které Karviná potrestala dvěma góly a znovu si tak vybudovala čtyřgólový náskok. Tři minuty před koncem první půle snižoval Danylo Khaian na 13:14, ale závěr zvládli lépe hosté, které další dva góly poslali do šaten s vedením 16:13.

Druhá půle přinesla naši úpornou snahu manko zcela vymazat. Několikrát se nám podařilo dostat se na rozdíl jediného gólu, ale srovnat Lovci dlouho nedokázali. V pravou chvíli pak skvělé zákroky vytáhl brankář Jakub Lavička, který tak napodobil skvěle chytajícího Vojtěcha Košťálka na druhé straně. První srovnání na 22:22 přišlo v polovině 58. minuty. Ještě jednou se pak Karviná po gólu Pavla Bajera z křídla ujala vedení. Úplný závěr ale patřil našemu týmu a především naší defenzivě. Ta již Karviné nepovolila žádný úspěch, naopak jsme se na druhé straně radovali ze dvou gólů Honzy Kupy a jednoho Jiřího Motla. Celkově Lovci zvítězili 25:23 a připsali si tak vítězství nad oběma finalisty posledního soutěžního ročníku.

Děkujeme plné hale včetně hostujících fanoušků, která zápasu vytvořila důstojnou kulisu. Budeme se na všechny těšit hned v sobotu 19. října, kdy v domácí hale rozehrajeme novou sezónu Poháru EHF (vstupenky zde). Ještě předtím ve středu 16. října předehráváme utkání v Kopřivnici.