Výborný výkon lovosických miníků v Podkrušnohorské lize

V neděli 20. října 2024 zahájila v hale Sokola Vršovice Podkrušnohorská liga. Ve velké házené se utkaly domácí Vršovice s týmy Spartak Ústí n.L., TJ Kobylisy, HC Elbflorenz 2006 e.V., HK Lovosice a Liberec Handball, turnaj tentokrát vynechávala Dukla Praha. Trenéři s napětím  očekávali, zda lovosičtí zopakují výborné sobotní vystoupení z oblastní soutěže 5+1. Úvod zápasu se Spartakem tomu příliš nenasvědčoval (6. min 0:2). Lovosická obrana si nevěděla rady s pohyblivými, přeci jenom fyzicky vyspělejšími hráčkami soupeře. Celý první poločas byl vyrovnaný. Zlepšení důrazu v obraně ve druhé půli a zejména účinnější střelba zvrátila utkání pro Lovosice na konečných 9:7. Druhé utkání proti týmu TJ Kobylisy se vyvíjelo od začátku podle předpokladů a skóre plynule narůstalo. Ve druhém poločase trenéři testovali účinnost osobní obrany, což na převaze v utkání nic nezměnilo, ale vedlo k většímu počtu obdržených branek na konečných 20:8. Třetí utkání po třízápasové přestávce proti Liberci nezačali Lovosičtí nejlépe (7. min 2:5). Nesoustředěný výkon s nedůraznou obranou a množstvím technických chyb trenéři Lovosic přerušili oddechovým časem. Pak už se skóre vyvíjelo jednoznačně na konečných 12:9. Ani čtvrté utkání nezačali lovosičtí nejlépe. Obrana byla výborná, ale nedařilo se proti důrazné Vršovické obraně v útoku, zejména kvůli nepřesným přihrávkám a velmi nepřesné střelbě, poločas 2:3.  Zrychlení a hlavně narovnaná muška vedly ke konečným 10:5. Do posledního utkání s HC Elbflorenz vstoupili lovci aktivně (3. min 3:0), pak polevili a nepříjemná celoplošná osobní obrana soupeře vedla k snížení (7. min 4:2). Další vývoj utkání už byl jednoznačný na konečných 15:5

Tým navázal na výkon ze soboty, hodnocení ze sobotní zprávy platí i pro tento turnaj. Družstvo zdobila solidní obrana a rychlý přechod do útoku. Soupeři byli vyspělejší jak technicky, tak fyzicky, a proto se tým více „nadřel“. Trenéři vysoce hodnotí bojovnost, která byla strůjcem překlopení výsledků k vítězství. Děkujeme rodičům za účinnou podporu.